Davidoff Grand Cru Puroları

0
83

Grand Cru serisi, 1946’da Zino Davidoff tarafından “Chateau” serisi olarak piyasaya sürülen ilk puro serisiydi. Efsanevi serinin halefi olan Grand Cru serisi, hem hoş bir keskinliğin hem de belirli bir tatlılığın eşlik ettiği toprak aromasıyla her şeyden önce kendini gösteriyor. Tüm Grand Cru serisi, çeşitli aromaların gelişimini ve ideal sigara içme zevkini sağlayan farklı uzunluklardaki Corona formatlarından oluşur. Bu seri yakın zamanda popüler Robusto formatı ile tamamlandı.

Grand Cru – Bir dizi birinci sınıf puro

1946’da Zino Davidoff, premium puro segmentinde başka bir puro serisi olarak Grand Cru’yu piyasaya sürdü.
Öncülleri gibi, optik olarak çok çekici puro da vitola olarak da bilinen Davidoff’a özgü beyaz göbek bandına sahiptir.
Vitola geçmişte özellikle kadınların dünyasında elleri korumak için kullanılıyordu. Günümüzde, bandrol olarak da bilinen alt üçte birlik kısım, bir tanınma işareti, bir marka figürü veya özel baskılar için öne çıkan bir öğedir. Davidoff Grand Cru ile serinin zarif izlenimini tamamlıyor.
Bu serideki purolarda Dominik Cumhuriyeti’nin en kaliteli tütününün bir karışımı kullanılmıştır. Davidoff, ürünlerinin kalitesine büyük önem veriyor ve ürünlerin imalatı için özel olarak kullanılan tütünleri yetiştiriyor. Bağlayıcı da aynı büyüyen bölgeden gelir. Tütün çiftçileri, uzun vadeli ortaklık süresince Davidoff şirketi tarafından bakılır ve desteklenir.

Ekvador’dan Noble Davidoff tütünü

Davidoff Grand Cru’nun asil görünümü, Ekvador’dan gelen neredeyse kusursuz ambalajından geliyor. Ekvador’dan gelen tütün yaprakları, özel olarak yetiştirilen bu tütün türleri puroya asil ve seçkin bir görünüm verdiğinden, birinci sınıf purolar alanında giderek daha popüler hale geliyor.
Özel olarak seçilen Davidoff torcedorları, silindirlerin deneyim, beceri ve mükemmellik gerektiren en iyi işçiliği ile Grand Cru’yu üretir. Birinci sınıf bir puro, farklı formatların kullanılmasıyla standart seriden görsel olarak da ayrılır ve yalnızca elle yapılır.
Yeni gelenler ve puro severler, dünyanın en popüler puro markasından bilindiği gibi, duman sırasında çeşitli tatlar yaşarlar. Uzun dolgu maddeleri, odunsu – topraksı notalardan tatlı bir bitişe kadar uzanan zengin bir tat ve aroma bolluğu sunar.
Aroma bolluğuna hayran kalmak isteyen yeni başlayanlar için Grand Cru, baharatlı ama çok güçlü olmayan buketi nedeniyle doğru seçimdir.
Her an bir Grand Cru keyfi yaşayabilmeniz için bu purolar Coronoa formatında ve farklı uzunluklarda mevcuttur. Bu nedenle, her tür zaman aşımı için uygun bir biçim mevcuttur. Grand Cru serisi, çok çeşitli formatlarda harika izlenimlerle saklama kutunuzu güzelleştirir.
Grand Cru No. 1, türünün en uzunu ve yaklaşık 70 dakikalık bir sigara içme keyfi getiriyor. Bu serinin en küçük formatı Grand Cru No. 5. 10.2 cm uzunluğu ile yaklaşık 30 dakika tütsü için yeterlidir. Bu özel puro serisi, biçimleri ünlü şarap imalathanelerinin adlarını taşıyan efsanevi Châteu serisinin halefidir. Davidoff Grand Cru, mükemmel tadı ve mükemmel görünümü sayesinde birçok kişisel puro saklama kutusunda kendisini normal bir puro olarak kabul ettirmiştir.