H. Upman Puroları

0
83

En sevdiği puroyu Kübalı puro tedarikçisinden “H. Upmann” yazdırdı. Bu, uzmanlar tarafından çok iyi karşılandı ve fabrikaya Upmann adı verildi ve kısa sürede tanındı. H. Upmann, 1830’dan beri tüm puro severlere uygun, en kaliteli ve temiz tütün tadında Küba purolarını başarıyla üretmektedir.

Hupmann’dan H. Upmann’a

1840’larda Hupmann ailesi İngiltere’den göç etti, hayır yazım hatası yapmadık, amacı Küba. Muhtemelen Küba’nın İspanyolca konuşan nüfusunu barındırmak için isim H. Upmann olarak değiştirildi. Ama burada H., İspanyolca kardeşler veya kardeşler anlamına gelen “hermanos” anlamına gelir. H. Upmann şirket tarihinin kaynağı budur. Yoksa H., yukarı adamlardan birinin ilk adı olan Hermann’ı mı temsil ediyordu? Bugünlerde bunu kesin olarak söyleyemezsiniz. Ancak söz konusu Hermann’ın yeğenleri yetenekli bankacılardı. Bu muhtemelen H. Upmann şirketinin hızlı başarısının bir nedeniydi: doğru ağ ve uygun finansman.

Puro Fabrikasının Satışı

1891 gibi erken bir tarihte, H. Upmann Küba’daki en büyük puro üreticilerinden biriydi. Yaklaşık 200 silindir gıpta ile bakılan puroları üretti. Puro imalatçısı, H. Upmann Bank’ın ıstırabına ve kederine zincirlenmiş olduğundan, 1920’lerin başında her şeyin sona ermesi muhtemelen şaşırtıcı değildi. Banka iflas etti ve H. Upmann puroları artık üretilmedi. Marka, 1937 yılına kadar başarıyla satıldı ve yönetildi. O andan itibaren Menéndez ailesinin ünlü puro uzmanları markanın kaderini devraldı. Fabrika tamamen yeniden yapılandırıldı ve yeni bir marka olan Montecristo, Upmann ile birlikte oluşturuldu. Montecristo purolarının başarısı, H. Upmann markasının da güçlenmesine yol açtı. H. Upmann puroları bugün hala 60 yıl önce olduğu kadar popüler. Marka, Küba puro ihracatının yaklaşık %3,5’ini oluşturmaktadır. Günümüzde H. Upmann puroları özellikle İngiltere’de büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Gerçek Uzmanlar İçin Saf Tütün

Puro aromaları, eğimli uzmanın tadabileceği herhangi bir büyük ek aroma içermeyen saf tütündür. Min Ron Ree’ye göre, H. Upmann’ın yaşlanmaya mükemmel bir uygunluğu var. Bu yüzden H. Upmann’dan birkaç puro daha alıp puro saklama kutusunda birkaç yıl saklamaktan çekinmeyin. Daha popüler olan H. Upmann marka bedenlerimiz arasında H. Upmann 46, H. Upmann 50, No. 2, Majestic ve Sir Winston.