Montecristo Puroları

0
84

Montecristo purolarının tüm formatları elle sarılmıştır ve Cohibas ile birlikte Küba bölgesinin en başarılıları arasındadır. Uzun dolgular, sürekli olarak iyi kalitelerini ve her bir puronun çekiciliğini açıklayan bütün tütün yapraklarıyla doldurulur. Montecristo markası, 1935’ten beri Küba puro harikası Montecristo’yu puro severlerle buluşturuyor ve tüm dünyada temsil ediliyor.

Montecristo – geçmişi olan bir Küba markası

Montecristo markası, Küba Devrimi’nden önce kurulan ve kuruluş tarihi bir ay sonrasına tarihlenebilen tek puro markasıdır . İyi topuklu tütüncü Alonso Menendez ve Montecristo markasının kurucusu, 1930’da New York’tan Küba’ya göç etti. 1935’te Menéndez ve García ailesi Montechristo şirketini kurdu. Bu, adını Fransız yazar Alexandre Dumas’ın Monte Cristo Kontu romanını bir torcedorun tercihinden almıştır .

Başlangıçta beş farklı format mevcuttu. Menendez ailesinin engin deneyimi, Montecristo’nun kalıcı başarısının mihenk taşıydı. Alfred Dunhill tarafından New York’ta yeni bir marka olarak ithal edilen bu marka, bilinirliği artırmış, işadamları ve politikacılar arasında tercih sebebi olmuştur. En büyük Montecristo uzmanı, Montecristo No. 1’i üreten Che Gueveras’dı. 4 en sevdiği purolardan biriydi. New York’taki büyük tedarikler, 2. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında mevcudiyete izin verdi. Montecristo’nun muzaffer tarihine katkıda bulunan bir başka yön. Montecristo purolarının başarısı en başından o kadar büyüktü ki, Alonso Menendez faaliyetlerini genişletmeyi başardı. Montecristo yarattığı sermaye ile H.Upmann şirketini kurmayı başardı bugün hala ortalıkta olan bu puroları satın alın ve alın.

Tüm durumlar için puro formatları

Montecristo purolarının karakteristik tadı, güçlü kavrulmuş aromalarla meyvemsi ila tatlı aroma olarak tanımlanabilir. Küba tütünlerinin karışımı son derece dengelidir. Kullanılan tütünler Vuelta Abajo bölgesinden gelmektedir. Burada Küba’nın güneybatısında, mineralli toprak koşullarından dolayı tütün bitkileri olgunlaşarak değerli ve özel içerikli tütünlere dönüşüyor. Kullanılan Ligero yaprakları puro haline getirilmeden önce özel bir sedir ağacında bekletilir. Diğer bir özellik ise iç tabanı şekillendirmek için José Manuel Gonzales tarafından geliştirilen benzersiz yöntemdir. Bunlar muhtemelen markanın ve purolarının ve sigarillolarının sürekli başarısının diğer nedenleriydi.

Montecristo, Küba puroları dünyasında bir klasik olarak kabul edilir . Kendi kategorilerinde en güçlü olarak kabul edilirler. Deneyimli meraklılar, diğer üreticilerin purolarını tat ve kalite açısından Montecristo ile karşılaştırır ve bunu iyi bir Küba purosu için bir ölçüt olarak kullanır.

Montecristo hem yeni başlayanlar hem de uzun süredir meraklılar tarafından beğeniliyor. Biçimlerin çeşitliliği de başarı için belirleyici olmuş olabilir. Her durum için doğru Montecristo vardır. Bizimle klasik Habanos uzman yelpazesini bulacaksınız. Montecristo A veya Edmundos gibi büyük formatlardan Montecristo No. 5 stoklarımızda tüm formatlar mevcuttur. Uzun dolgu yelpazesi, mini ve kulüp formatındaki sigarillolarla desteklenir.