Romeo y Julieta Puroları

0
83

Shakespeare’in trajedisinin ünlü aşıkları, 1875’ten beri var olan geleneksel marka Romeo y Julieta’ya isimlerini verdiler. Küba’nın elle sarılmış purolarının farklı biçimleri ve güçlü yanları, herkes için doğru puroyu sunar. Romeo y Julieta tarafından eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill onuruna geliştirilen Churchill formatı özellikle ünlü ve popülerdir.

Shakespeare’in trajedisinin ünlü aşıkları, 1850’den beri var olan Küba’dan geleneksel Romeo y Julieta markasına isimlerini verdiler. Elle sarılmış Küba purolarını sevenler, Romeo y Julieta ile çok çeşitli formatlar ve güçler bulacaklar, böylece her tercihe uygun bir puro bulunabilir. Romeo y Julieta tarafından eski ünlü İngiliz Başbakanı Winston Churchill onuruna geliştirilen Churchill formatı özellikle popülerdir.

Romeo y Julieta: Küba puro markasının bir markası doğuyor

Romeo y Julieta, Inocencio Álvarez Rodríguez ve José “Manin” García tarafından 1850 gibi erken bir tarihte tanıtıldı. 1873’te marka resmi olarak tescillendi. Oyun yazarı ve şair Williams Shakespeare’in ünlü eseri, adaşı olarak görev yaptı: Romeo ve Juliet. İzlenimlerini Arthur Brooke’un 1562 tarihli trajedisi The Tragicall Historye of Romeus and Iuliet’den aldı .

Shakespeare’in trajedisi, o zamanlar torcedorların en sevdiği eserlerden biriydi.   “Lectores de Tabaquerías” çalışma saatlerinde işçilere Shakespeare’in trajedisini okudu. Başlangıçta purolar sadece Küba’da yapılıyordu ve çok az biliniyordu. 1903 yılında puro fabrikası satıldı.

Kurucusu Don Pepin tarafından Boom

Yalnızca daha çok “Don Pepin” olarak bilinen puro efsanesi José Rodríguez Fernández, markayı yeni zirvelere taşıdı. 1903 Don Pepin’den sonrabirikimleriyle fabrikayı satın aldı, purolar sadece Küba’da biliniyordu. Don Pepin, yeni fabrikasının reklamını yapmak için geniş kapsamlı iş bağlantılarını akıllıca kullandı.   Kaliteli puroları ile dünyaca ünlü trajedi figürlerine tekabül etme iddiası başarıyı getirdi. Sadece 2 yılda, Don Pepin markaya çok hızlı bir yükseliş sağladı ve Romeo y Julieta her yerde pazar lideri oldu. Küba Devrimi sırasında kısa bir aradan sonra puro üretimi sorunsuz bir şekilde devam etti.

Romeo y Julieta   muhtemelen bugün dünyanın en tanınmış Küba markasıdır.   Dünya çapında satılan yaklaşık her altı Küba purosundan biri, Havana’nın en ünlü puro üreticisi Fabrica Romeo y Julieta’nın el yapımı purolarıdır . Bu geleneksel markanın 125. yıl dönümü Küba’da düzenlenen Habanos Festivali’nde kutlandı.

Dünya çapındaki meraklılar, Romeo y Julieta purolarını takdir ediyor

Genel olarak, Romeo y Julietas’ın karışımı oldukça orta gövdelidir. Karmaşık aromaların ahenkli dengesi meraklıları arasında çok popüler. Romeo y Julieta, aromatik ve meyvemsi, fındıksı ve odunsu kahve, kakao ve bitter çikolatanın güçlü kavrulmuş aromalarına kadar her zevke uygun bir şeyler sunar. Klasik bir puro olarak kendi puro saklama kutunuzda yıllandırmaya uygundur . 3 ila 5 yıllık bir saklama süresinden sonra, Romeo y Julieta gerçek tadına ulaşır, ancak 20 yıldan uzun süre saklanan purolar aromatik olarak gelişmeye devam eder. Romeo y Julieta purolarının ürün portföyü, Robusto, Petit Corona ve çok daha fazlası gibi tüm formatları kapsar.

Herkes için bir Churchill

Cigarillo’dan Churchill’e kadar her durum için uygun bir puro vardır. Romeo y Julieta imzalı Vitola A muhtemelen serideki en ünlü formattır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, bu format Winston Churchill için özel olarak üretildi. 1947’de Sir Winston fabrikayı ziyaret etti ve o günden beri biz ölümlüler, şimdi Churchill olarak adlandırılan bu formatın keyfini çıkarabildik.   Bu klasiğin artık üç formatı var. Tüm çizgiler, ilgili adlarıyla tipik altın yüzükle süslenmiştir. Kısa Churchill, klasik bir Robusto, hacimli  Geniş Churchill ve 2012’de yeni gelen Petit Churchill’dir.Sadece 102 mm uzunluğundaki bir Petit Robusto, hoş bir duman için fazla zamanın olmadığı zamanlar için idealdir. Hareket halindeyken de çok pratik çünkü Churchill ailesinin tüm formatları alüminyum borularda mevcuttur.

Her durum için uygun

40’tan fazla formatla Romeo y Juliet portföyü her durum için doğru puroyu sunar. Fiyat açısından da segment, uygun fiyatlı Mille Fleur’dan ünlü Churchill’e kadar uzanıyor, böylece her meraklı, puro saklama kutusuna dilediği gibi ekleyebiliyor.

Romeo y Julieta puro çeşitlerinde tavsiye edilen klasikler Belicosos’tur. Bu çok dengeli piramitler , kampanalardır ve geleneksel bir piramitten biraz daha kısadır ve yaklaşık 14 cm uzunluğundadır. Robusto hayranları 1 numaralı sergiyi tercih ediyor. 4, tat açısından arzulanan hiçbir şeyi bırakmayan güzel bir puro.

Wide Churchill ise daha ince baharat elementlerine sahiptir ve daha hafif bir tada sahip purolardan biridir. Genel olarak, Geniş Churchill, tipik bir Robusto’dan biraz daha uzun ve kalın, bu da onu özellikle ilginç ve benzersiz kılıyor.

Sert puro sevenler paralarının karşılığını Cazadores’ta alacaklar.   Yoğun bir parejo olarak, 90 dakikalık bir duman süresi ile toprak ve odun aromaları ile biraz deneyimi olan deneyimli sigara içenler için uygundur . İyi bir yemek, bu sigara keyfi için ideal bir temel sağlar.

125. yıldönümünden öne çıkanlar

Markanın 125. yılı için her biri 25 Romeo, Perfecto ve 25 Sergi No. 2, güçlü bir ünlü, içeriyordu. 2000 yılında Sergi No. İlk Edición Limitadas’tan birine 2. Popülerliği nedeniyle 2001 yılında yeni bir baskı olarak üretildi. Bunu, Edición Limita olarak başka bir Romeo y Julieta, bu sefer bir Robusto izledi. Sonraki birkaç yıl sınırlı sayıda üretilen 2003 (Hermoso No. 1), 2004 (Hermoso No. 2), 2007 (Escudos) ve 2009 (Duke) ile şekillendi.