Ramon Allones Puroları

0
80

Ramon Allones, bugün hala üretimde olan en eski markalardan biridir. 1837 yılında Galyalı Ramon Allones tarafından kurulmuştur. Allones, puro kutularını renkli ve altın kabartmalı olarak basan ilk kişiydi. Markanın puroları geleneksel bir Küba tadına sahiptir, aroma özellikle toprak ve odun nedeniyle ikna edicidir. Partagas fabrikasında üretilen purolar, özellikle acemiler ve daha hafif puro sevenler için Küba puroları dünyasına mükemmel bir giriş niteliğindedir.

Havana’da puro üretimine başlandı

Ramon Allones markasının tescili, 1845’te Küba puro tarihinin yıllıklarına girdi. Havana’daki La Eminencia fabrikası bu harika puroları üreten ilk yerdi.

Şirket, renkli litograflar, puro kılıfları ve yenilikçi 8-9-8 kutularının kullanımıyla dönemin tütün endüstrisinde devrim yarattı. Markanın 1927′ Partagas fabrikası tarafından satın alınmasıyla , Ramon Allones daha sonra şirketin ikinci en önemli puro markası oldu.

Devrimden sonra Ramon Allones

Küba Devrimi’nin sona ermesinden sonra üretim kısıtlama olmaksızın devam etti. Partagás fabrikasında üretildikleri gerçeğinden dolayı Ramon Allones, tat, ambalaj ve biçim bakımından Partagás purolarına belirli bir benzerlik taşır. Marka, uzmanlar arasında yüksek bir değere sahip olsa da, başlangıçta tüm Habanos SA puro ihracatının yalnızca yüzde birinden daha az bir pazar payına sahipti.Puronun nadir olmasının bir nedeni, düşük üretimdir. Diğeri ise puro severler arasındaki muazzam popülaritesi.

Yeterli olgunlaşma sayesinde karmaşık aromalar

Puroların tütün karışımı, egzotik fındıkların çiçek notalarını ve aromalarını, bal tatlılığını ve kavrulmuş tütünün tadını gösterir. Karmaşıklıkları, dengeleri ve yeterince eskitmeleri nedeniyle Ramon Allones, piyasadaki en iyi “yeni okul Küba aroması” puroları arasındadır.

“Ramon Allones Small Club Coronoa” ve “Ramon Allones Specially Selected” çok aromatik purolarımız da ürün yelpazemizde yer almaktadır.