La Aurora Puroları

0
80

Dominik Cumhuriyeti’ndeki en eski marka, pazarın ayrılmaz bir parçasıdır. La Aurora’dan gelen purolar modern bir görünüme sahiptir ve sadece meraklıları ikna etmekle kalmaz. Cigar Aficionado dergisinin çeşitli formatlardaki sıralamalarında başarılı sonuçlar alınmıştır. Kalite ve gelenek ile marka, küresel pazarda kendini kanıtladı. Deneyimli torcedores, bölgesel tütünleri en iyi işçilikle birinci sınıf purolara dönüştürür. Doğal olgunlaşma, bireysel La Aurora purolarına karakteristik aroma buketini verir. İstediğiniz zaman herhangi bir formatta dumanın tadını çıkarın ve kişisel molalarınızı imza notlarıyla doldurun.

Gelenek ve Deneyim

1903 yılı, premium puro markası La Aurora’nın kuruluş yılıdır. Don Eduardo León Jimenes, çalışkan bir adam olarak görülüyordu ve geleneksel tütün yetiştiricilerinin oğlu ve torunuydu. Bir torcedor zanaatını büyük bir başarıyla öğrendi ve puro sarma sanatını mükemmelleştirmeye çalıştı. 18 yaşındaki Don Eduardo León Jimenes, aile geleneğini bir adım öteye taşımak istedi. Uzun süredir devam eden gelenek onun için çok önemliydi, bu yüzden genç Jimenes La Aurora markasını kurmaya karar verdi. Santiago de los Caballeros’un eteklerindeki Guazumal topluluğuna ait olan Don Pedro’da, ilk fabrikanın yerini seçti. Bugün bu şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir ve dünyanın en iyi tütünlerinden bazılarını sağlayan verimli Cibao Vadisi ile ünlüdür.

Perfecto ve Double Figurado formatındaki ilk purolar, şimdi olduğu gibi o zamanlar da çok az sayıda üretiliyordu. Torcedor başına günde maksimum 100 adet üretilmektedir.

Çoğu puro üreticisi, şirket tarihinde ilk seçilen yeri terk eder. Don Eduardo León Jimenes bu adımı 1912’de kardeşinin tavsiyesi üzerine attı. Yeni lokasyon, gelişen Santiago de los Caballeros şehrinde inşa edildi. Genç Jimenes’in kız kardeşleri katıldıktan sonra, şirketin adı La Aurora Purolarının üreticisi olan E. León Jimenes Inc. oldu.

La Aurora – yüksek kaliteli bir marka

La Aurora markası, deneyimli aile geleneğini yüksek kalite ile birleştiren bir ürünle küresel pazarı fethetmek için bir hedef belirledi. Başlangıçta, Don Eduardo León Jimenes’e birkaç “tareas” ve çok fazla çaba ve şevkle vizyonu gerçeğe dönüştüren altı kendini adamış çalışan miras kaldı.

100 yılı aşkın bir süredir La Aurora markası en yüksek kalite hedefleri için çalışmaktadır ve bunu makul bir fiyat kategorisinde gerçekleştirmektedir. El yapımı formatlar, yalnızca mükemmel işçilikle birinci sınıf purolara sarılan özenle seçilmiş tütünleri içerir. La Aurora, puroları İspanyol armasının merkezi alegorisini kırmızı ve altın renginde tasvir eden bir puro halkasıyla donatan ilk puro üreticisiydi. Yıllar geçtikçe, markanın logosu gelişti ve 1926’dan beri kırmızı bir arka plan üzerinde yatan aslanı altın renginde gösteriyor.  

29 Eylül 1937’de La Aurora markası ağır bir darbe aldı. Don Eduardo León Jimenes 52 yaşında kalp hastalığından öldü ve arkasında yedi çocuk bıraktı. Kardeşi Herminio, başarılı şirketi devralır. Herminio, Temmuz 1951’de 65 yaşında öldü. Eduardo ve Fernando León Asensio’nun desteğiyle şirket başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Jimene’nin genç halefleri bu noktada 18 ve 15 yaşında.

Yüksek kaliteli birinci sınıf purolarla küresel pazarı başarılı bir şekilde fethetme hedefi 1940’ta durdurulmalıydı. İkinci Dünya Savaşı’nın Dominik Cumhuriyeti girişimi üzerinde de etkisi oldu. Denizdeki güvensiz yollar, ihracatın durdurulmasını gerektiriyordu. Ancak La Aurora’nın başarısını engelleyen ve tehlikeye atan yalnızca dünya savaşının sonuçları değildi. 1950’lerde diktatör Trujillo, tütün endüstrisinin kontrolünü ele geçirmeye çalıştı. Uygulanan vergiler ve yeni yasalar birçok puro üreticisini işletmelerini satmaya veya kapatmaya zorladı. Eduardo’nun oğulları, büyük bir güç ve özenle marka için başarılı bir şekilde savaştı.

Eski gelenekte yeni yollar

1963 yılı marka için özel bir yıl oldu. La Aurora, Santiago de los Caballeors’un eteklerindeki Villa Progreso’daki yeni konumuyla sigara üretmeye başlar. Bu yıl, kurucunun vizyonu biraz daha yaklaşıyor. Dünya La Aurora puroları için hazırdı ve pazar patlıyordu.

Daha fazla puro hattı başarıyla başlatıldı. La Aurora León Jimenes puroları 1987’den beri mevcuttur. Kurucusu Don Eduardo León Jimenes ve kardeşi Herminio’ya bir saygı duruşu. Bu amaçla, o zamandan beri çizginin buketini vurgulayan karakteristik Connecticut ambalaj kağıdı ilk kez kullanıldı.

2007 yılında La Aurora, Guazumal ilçesindeki orijinal konumuna taşındı ve bugün orada kalıyor. Fabrikada 122 torcedor, seçkin, yüksek kaliteli tütünlerden birinci sınıf puroları sarıyor. Dominik markası için yalnızca iki eliyle yuvarlanma sanatında ustalaşmış deneyimli torcedorlar çalışır.Guillermo León, şirketi büyük bir başarıyla yöneten üçüncü nesildir.La Aurora markası, çeşitli puro dergilerinden başarılı formatlar için birçok ödül aldı.

Bugün, portföy sadece birinci sınıf puroları içermekle kalmıyor, aynı zamanda sigara ve bira pazarını da fethediyor. La Aurora’nın en bilinen sigara markası, günümüzde oldukça başarılı olan Marlboro markasıdır. Açılan Bohemian bira fabrikasında Böhmen, Löwenbräu ve tanınmış Heineken gibi uluslararası bira markaları üretildi.La Aurora markası, tüketici pazarında başarılı bir şekilde yer edinmiştir ve bugün hala tüm kategorilerde başarılıdır.