San Cristobal de la Habana Puroları

0
82

San Cristobal de la Habana, genç bir Havana markasıdır. Bu markanın Habanos SA tarafından piyasaya sürülmesi 1999 yılına kadar değildi. Sadece bir tane olmayan Küba Devrimi’nden önce, Devrim’e kadar puro da üreten bu isimde küçük bir marka vardı. 

Ancak devrim öncesi San Cristobal de la Habana’nın günümüz markasıyla hiçbir ilgisi yok. Sadece marka adı kullanılmıştır. Belirtildiği gibi bu marka 1999 yılında Havana’da dünya kamuoyuna tanıtılmıştır. Bu marka adını Karayip incisi Havana’nın orijinal adından almıştır. Habana aslen 16. yüzyılda İspanyollar tarafından kurulan başkentin adıydı. Havana meraklıları için her zaman bir özlem yeri olmuştur ve 19. yüzyılın başlarında Havana “Antillerin İncisi” olarak anılmıştır. Geçmiş zamanların ihtişamı Eski Havana’da hala hayranlıkla izlenebilir. Ancak, birçok bina zaten çok harap durumda.

San Cristobal de la Habana marka purolar ilk olarak 2001 yılının ortalarında Hong Kong’a sevk edildi. Bu nedenle Havana’nın standart eseri olan Min Ron Nee’nin ansiklopedisindeki bilgiler çok seyrektir. Standart çalışması 2005’te yayınlandığında Min Ron Nee’nin bilmediği şey. Bu purolar, muazzam tatlar nedeniyle olağanüstü bir yıllandırma potansiyeline sahiptir.

San Cristobal de la Habana’nın aşağıdaki formatları şu anda üretiliyor.

  • El Principe (RM 42 – 110mm)
  • La Fuerza (RM 50 – 141 mm)
  • La Punta (RM52 – 140mm)

Ara sıra puro paco gibi sarılırdı. 49 halka açıklığı ve 184 mm uzunluğuyla San Cristobal de la Habana El Morro kesinlikle çok ilginç bir format.