Google Ads Yeni Özelliğini Duyurdu

0
1134

Google Ads geliştirilmiş metin reklamları özelliğini duyurdu. Google ads üzerinden birkaç gündür aktif olan bu özelliği, sürekli kampanya oluşturanlar görmüştür. Gelin detaylarına bakalım.

Geliştirilmiş Metin Reklamları

Google ads, bu özellik ile daha fazla bilgi aktarabilmek için metin  alanını genişletti. Değişiklikler:

  • Başlık kısmına üçüncü bir başlık daha ekleme
  • Açıklama kısmına aynı özelliklerde ikinci özellik daha ekleme
  • Açıklama metnini 90 karaktere kadar kullanma

Güncelleme ile birlikte karakter sayılarında ki değişim:

Bu yenilik sayesinde, hangi özelliği başlığa koymam gerekiyor, hangisi daha önemli gibi ikilemler azalıyor. Başlıklardan birinin genelde sitenin tanıtımı için kullanıldığını düşünürsek, geriye kitleyi çekmek için bir başlık kalıyordu. Başlığın karakter sayısı sınırı 30. Bu sınırlı karakter sayısında ilgi çekici ve etkileyici başlık bulmak oldukça zor. Hem kitlenin aradığı kelimeyi bulmak, hem de rakiplerinizden farklı olanı sunmak durumundasınız.

Yeni özelliğe göre reklam başlık metinleri “|” işareti ile ayrılır. Kitlenizin ekran boyutuna göre alt satıra taşabileceğini söyleyen Google,  üçüncü başlığın gelişmiş mobillerde daha sık görüntüleceğini de belirtti. Bu da demek oluyor ki, üçüncü başlık her zaman gösterilmeyebilir.  Üçüncü başlığı kullanmak zorunlu bir alan değil. Ben eski halinden daha çok verim aldım diyenler başka bir başlık eklemeyebilir.

Açıklama metni de 2’ye çıkartıldı. Bu özellik ile daha fazla bilgiyi reklamınıza ekleyebilirsiniz. Üçüncü başlık ve ikinci açıklama kısmı her zaman gösterilmeyeceği için, en önemli olanı ilk açıklamaya koymakta fayda var.