YouTube Video Başlıklarının Üzerinde Aranabilir Hashtagleri Gösteriyor

0
1111

YouTube artık, kullanıcıların izledikleri videolara benzer konularla ilgili videoları aramasına ve keşfetmesine yardımcı olabilecek videoları içeren hashtag’leri video başlığının üzerinde göstermeye başlıyor. Yeni Youtube Hashtagleri görünümü yakın zamanda tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak.

Şu anda bir web tarayıcısında açılan videolarda ve Android mobil uygulamasında hashtagler görünür durumda. iOS uygulamasında ise henüz hashtagler gösterilmiyor.

Hashtagler, video başlığının üstünde mavi renkli olarak görünür. Kullanıcılar, aynı hashtag bulunan diğer videolara ulaşmak için bir YouTube araması yapma fonksyonuna sahip bir hashtagi tıklayabilir arama sonuçlarına ulaşabilirler.

YouTube Video Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Yeni Youtube Hashtagleri Görünümü

Kullanıcılar, bu yeni eklenen özellik sonrasında da başka videoları aynı hashtag ile aramak için YouTube arama çubuğuna bir etiketi yazarak da arama yapabilir. YouTube içerik oluşturucuları, hashtagleri yalnızca video açıklamasına ekleyerek kullanabilmektedir.

 

Yeni Youtube Hashtag Görünümü Kullanımı

Bununla birlikte, videonuz için seçtiğiniz hashtagler arasında bir video açıklamasında yalnızca kullandığınız ilk üç hashtagın video başlığın üstünde görüntüleneceğini unutmayın. Hashtag’ler video açıklamasında yer alabildiği gibi doğrudan video başlığı içine de eklenebilir.

Yeni Youtube hashtagleri görünümü için hashtag seçen içerik oluşturucular, YouTube’un hashtag kullanım politikalarına uymak zorunda. Burada hashtag seçerken tacizi ve nefret söylemini teşvik edecek veya insanları yanıltıcı içeriğe yönlendirecek hashtag kullanmamayı gerektirir.

Aynı zamanda diğer hashtag politikaları, YouTube’un tek bir videoda 15 veya daha fazla hashtag kullanması anlamına gelen aşırı kullanmaktan da kaçınmayı gerektirir. YouTube’un hashtag kullanım politikalarını ihlal etmek, hashtaglerin arama sonuçlarında görünmesinin engellenmesine, videonun arama tüm arama sonuçlarından kaldırılmasına veya videonun platformdan tamamen kaldırılmasına neden olabilir.

Hashtagler, son birkaç gün içinde video başlıklarının üzerinde görünmeye başladı. Bu yeni özellikten yararlanan içerikler açıklamasında hashtag bulunan yeni yüklenen veya önceden yüklenmiş videolara otomatik olarak eklenir.

 

Youtube’da hashtag’ler hakkında birkaç kural

  1. Tekrarlar ve tag’ler. Youtube, tekrarlanan kelimelerin ve cümlelerin kullanımının yanı sıra sıradan etiketlerin kullanılmasını yasaklar.
  2. Aldatma. Videonun konusuyla alakalı olmayan popüler ve tıklanabilir tag’lere izin verilmez.
  3. Spam. Youtube en fazla 15 etikete izin verir
  4. Boşluklar. Her şey açık, Hashtag ve kelimeler arada boşluk olmadan kullanılır.
  5. Küfür. Hashtag’lerde hiçbir küfür olamaz.
  6. +18 Cinsel içerikli hashtag’leri kullanamazsınız. Açık içerikli videolar yayınlamak yasaklanmıştır. Ancak, her zaman popüler “+18” bir hashtag ekleyen ve “görüntüleyenleri” düşürme umudu olan birileri her zaman vardır.
  7. Propaganda. Herhangi bir esasa göre kişilere karşı ayrımcılık yapan kelimeleri kullanamazsınız. Etiket seçerken hoşgörülü olmanız gerekir.
  8. Tehditler. Hakaret, tehdit veya diğer açık saldırganlık varyasyonları da yasaklanmıştır.

Tüm bunlar ve diğer öneriler ve kurallar, support.google.com/youtube/ destek bölümünde kayıtlıdır.

Tabii ki, popüler hashtag’leri kullanabilirsiniz (videonun teması alt kısımlarda kalırlarsa), ancak kullanıcının istenen videoyu seçmesi olasılığı nedir?

Bu nedenle, düşük frekanslı sorguları almak en iyisidir. Bunu yapmak için, gerekli hashtag’leri seçmekle sorumlu uzman hizmetlerden yardım alabilirsiniz. Bunu kendiniz yapabilir, etiketler kullanarak ve konu ile ilgili tag sayısına bakabilir veya yardımcı servis kullanmaya başvurabilirsiniz.

Örneğin, farklı özelliklerden gelen hashtag’leri otomatik olarak bulmayı sağlayan harika bir veb yardımcısı MyTager.com mevcut. İlgili hashtagler orada üretilmektedir.

Ünlü etiketler diğer sosyal ağlardan da alınabilir, ancak seçilen etiketlerin popüler olduğunu hatırlamanız gerekli.

Genel olarak, kanalınızı ve her bir videoyu ayrı ayrı tanıtmak için, YouTube’a hizmet veren içerik oluşturucuların basit kurallarına uymalı ve  daha az popüler olan alakalı anahtar kelimeler kullanmalısınız.

Bizim görüşümüze göre, hashtag’ler kanalı tanıtmak için özel bir rol oynayabilir. Kaliteli Youtube tanıtım hizmeti  kullanmak sadece abone sayısını artırmakla kalmaz, aynı zamanda Youtube’ daki pozisyonunuzu da güçlendirir.