Kadınlar Sosyal Medyada Daha Aktif

0
639

Kadınların sosyal medyayı erkeklerden daha aktif ve daha çeşitli yollarla kullandığını biliyor muydunuz? Peki kadınların Facebook,Twitter, Pinterest, Instagram ve Tumblr’ı erkeklere oranla daha sık kullandığını söylersem.. Üstelik kadınlar sosyal medya platformlarını her gün birden çok kez ziyaret ediyor. Peki ya erkekler? Onlar ise sadece LinkedIn’e hakim.

Bunun ötesinde kadınlar sosyal medyada, markalarla erkeklere nazaran çok daha fazla etkileşimde bulunuyor, sosyal kaynaklardan çok daha fazla haber okuyor ve trendleri mobil üzerinden de takip ediyorlar. Finances Online kaynağından edindiğimiz infografik bize kadınların, neden sosyal medyaya daha fazla hakim olduğunu detaylı bir şekilde anlatmış. İşte kadınların sosyal medya alışkanlıklarının haritası..

1. Kadınlar en bilinen sosyal medya ağlarını kullanıyor.

Verilere göre Facebook’u kullanan kadın kullanıcıların oranı %76 iken erkeklerin ki %66. En çok kullanılan sosyal ağlar arasında ikinci sırada ise Tumblr geliyor, kadın kullanıcıların oranı %54, erkek kullanıcılarınki ise %46 olarak ölçümlenmiş. LinkedIn’ e bakacak olursak sadece orada tersi bir durum gözlüyoruz. LinkedIn kullanan erkek kullanıcıların oranı %24 iken kadınlarınki %19 olarak ölçümlenmiş görünüyor. Aslına bakarsanız LinkedIn’de de kadın kullanıcı oranı hiç de öyle azımsanacak nitelikte değil.

2. Kadınlar gün içinde sosyal medyada daha aktifler.

Yapılan ölçümlere göre kadınların %30’u sosyal medyayı gün içinde aktif bir şekilde kullanırken, erkeklerin ise sadece %26’sı sosyal ağlarda aktif görünüyor.